Nové

Blend XIII

11,90

Jedinečná kombinácia tabakovej horkosti a sladkej exotiky, ktorá zaujme v espresse i cappuccine.

Zrušiť výber
Skladom - odosielame ihneď

Výnimočný blend pre milovníkov espressa

Tohtoročná jesenná káva z edície Limitka poteší všetkých fanúšikov našich espresso blendov. Rozhodli sme sa totiž nadviazať na rok 2019, kedy sme pri príležitosti našich desiatych narodenín predstavili mimoriadne vydarený Blend X.

Keďže tento rok oslavujeme v pražiarni už trináste výročie založenia, povedali sme si, že pre vás vytvoríme ďalšiu chuťovo originálnu zmes výberových káv, dostupnú iba v limitovanom množstve – Blend XIII.

Dokonalá kombinácia chutí

Blend XIII je kombináciou dvoch vynikajúcich výberových Arabíc. 80 % tvorí tabakovo horká Cuba Serrano Superior a 20 % exoticky ovocná Papua New Guinea Elimbari. Táto na prvý pohľad netradičná kombinácia je zárukou jedinečného chuťového zážitku.

Kým v aróme Blendu XIII prevládajú orieškové tóny, charakteristické pre kávu Cuba Serrano Superior, v chuti sa už o slovo prihlási aj nevšedná a lahodne sladká Papua New Guinea Elimbari. Pomenovaná po najvyššej hore provincie Simbu predstavuje tú najkvalitnejšiu kávu, aká bola v tomto regióne kedy vypestovaná.

Výsledkom spojenia týchto dvoch káv je výborný espresso blend s hutným telom a vyváženou horko-sladkou chuťou, v ktorom objavíte tóny mandlí a melasy. Tie sa nestratia ani v kombinácii s mliekom. Práve naopak – skvele vyniknú aj v cappuccine.

Celkový zážitok z kávy umocňuje jej lahodná dlhotrvajúca dochuť.

Chuťový profil kávy

Mandle
Kakao
Melasa
detail upražených kávových zŕn