Great Taste 2022: ďalšie 4 ocenenia za fantastickú chuť

Tento rok sme sa už po tretí krát zúčastnili prestížnej súťaže Great Taste. Ocenenie získali až 4 prihlásené espresso kávy.

Hviezdili naše ovocné espresso kávy

Po minuloročnej pauze v súťažení – kedy sme ako väčšina firiem riešili celkom iné témy – sme sa tento rok rozhodli opäť prihlásiť kávy Ebenica do súťaže Great Taste a získať spätnú väzbu od uznávaných odborníkov z rôznych oblastí gastro sektora.

Po týždňoch čakania, počas ktorých porotcovia skúšali a hodnotili chuť prihlásených produktov, sme začiatkom augusta obdržali skvelé správy – naše kávy opäť získali až 4 ocenenia. Celkovo máme teda zo súťaže Great Taste na konte už 11 ocenení zafantastickú chuť“ našich káv.

Tento krát udelila porota ocenenie Great Taste Awards až štyrom našim kávam. Dve zlaté hviezdičky za mimoriadne výnimočnú chuť získala káva Ethiopia Dimtu Tero a po jednej zlatej hviezdičke si odniesli kávy Kenya Tekangu Tegu, Colombia La Secreta a nízkokofeínovú káva Siesta.

Okrem značky Ebenica majú tieto kávy spoločné ešte niečo – všetky štyri sú pražené tak, aby v nich vynikli zaujímavé sladké ovocné tóny. Už ste ich ochutnali?

Ethiopia Dimtu Tero

Balíček kávy Ethiopia Ditmu Tero s ocenením Great Taste 2022

Táto vynikajúca organická káva oslovila porotcov už svojou špecifickou arómou, ktorú zhodnotili ako symbiózu zemitejších a výrazných ovocných tónov. Vyzdvihli tiež jej komplexnosť a príjemnú ovocnú chuť s tónmi čučoriedok, jahôd a šteklivou trpkosťou.

Elegantná káva, ktorú je radosť piť – či už s mliekom alebo bez neho ako espresso.
hodnotenie poroty Great Taste 2022

Colombia La Secreta

Balíček kávy Colombia La Secreta s ocenením Great Taste 2022

Naša minuloročná novinka, Colombia La Secreta zanechala na porote Great Taste rovnako silný dojem ako na nás.

Táto káva vás zavedie na zaujímavú cestu. Úvodný kávový nástup, ktorý je nasledovaný príjemnými tónmi kakaa a krémovým pocitom v ústach, vedie k vyváženej a dlhotrvajúcej dochuti s tónmi sladkého bieleho ovocia, možno hrozna? Skutočne pôsobivý záver, ktorý skvele dotvára charakter kávy.
hodnotenie poroty Great Taste 2022

Kenya Tekangu Tegu

Balíček kávy Kenya Tekangu Tegu s ocenením Great Taste 2022

Táto výberová 100%-ná arabica je charakteristická kombináciou horkosti a ovocnosti, ktorá v šálke oslovila aj porotcov v súťaži Great Taste.

Vyvážená a ľahká káva. V jej úvode cítiť výrazne citrusové tóny, ktoré následne prechádzajú do chuti horkej čokolády. Skvele ladí s mliekom, pričom aj v tejto kombinácii si zachováva svoje telo.
hodnotenie poroty Great Taste 2022

Ebenica Siesta

Balíček kávy Ebenica Siesta s ocenením Great Taste 2022

Tento rok nás veľmi potešilo, že sa medzi ocenené kávy dostala aj nízkokofeínová káva Siesta. Tento jedinečný blend kofeínovej a bezkofeínovej kávy je charakteristický výrazne mandľovou chuťou, ktorú dopĺňa ovocnosť mandarínok a sladkosť melasy.

Popis tejto kávy je mimoriadne výstižný a dodať k nemu môžeme snáď len to, že piť ju bolo skutočným potešením. Jej chute sa na podnebí doslova roztancovali. Odporúčame začať ňou každý deň – zaručene vám vyčarí úsmev na tvári.
hodnotenie poroty Great Taste 2022

Vyberte si niektorú z 11 ocenených káv

Okrem vyššie spomínaných káv získali ocenenia v súťažiach Great Taste a Coffee Review aj ďalšie naše kávy. Sú medzi nimi kávové blendy s tradičnejšími chuťami – Intensivo, Gurmano, Piano, Duetto a Harmonelle ale aj modernejšie singlové kávy El Salvador La Joya a Guatemala Acatenango.

Vyskúšajte ich pokojne aj všetky a sami sa rozhodnite, ktorá vám chutí najviac. Každú z káv si viete zakúpiť aj v 70 g degustačnom balení.